Kartotéky, lístkovnice

Dílenský nábytek

Pro řadu domácích kutilů je dílna místem, kam chodí relaxovat a přijít na jiné myšlenky. Dílna v domácnosti nebo rodinných domech bývá většinou menší místnost, kumbálek, kde se hromadí spousta nástrojů a materiálu, který je organizovaný jen pouze podle toho, kdy kam přibyl. V moderních dílnách lze ovšem tomuto předejít, a to sice díky pořízení dílenského nábytku. 

Dílenský nábytek - co a jak použít

Obecný pojem dílenský nábytek zahrnuje mnoho různých variant a kombinací vybavení dílny tak, aby pasovalo do všech dílen různých velikostí. Například dílenský nábytek do velkého prostoru doporučíme v jiné variantě (ne jen množství) než do malé pracovny domácího kutila. Velké kusy jako například masivní skříně slouží především k ukládání větších přístrojů a jsou tedy uplatnitelné spíše pro velkovýrobny. 

Naopak do prostorově omezené dílny je vhodné využít dílenský nábytek, který vám ušetří místo, které pak můžete využít při opravách a tvoření. Praktické jsou zejména závěsné skříně, které můžete v dílně umístit například nad stůl tak, aby vám nezabíraly místo okolo a měli jste dostatek prostoru pro pohyb a manipulaci s přístroji a materiálem.

Dílenský nábytek - to pravé do dílny

Při práci jistě oceníte kvalitní stůl - i na to je připraven dílenský nábytek. Dílenské stoly využívané v dílně jsou charakteristiké pevnou kovovou konstrukcí. Díky tomu nebudete muset při práci hlídat jeho stabilitu a můžete se naplno věnovat práci. Jelikož se jedná o dílenský nábytek, je pro práci v dílně uzpůsoben i nostností a tuhostí. Desky stolů jsou vyráběny standardně z masivních kusů dřeva, aby odolaly i větším náporům.

Dílenské skříně na nářadí vám v dílně pomohou udržet pořádek

Určitě to sami víte, ať už děláte v dílně, garáži nebo někde na chalupě v kůlně, práce se vám daří, když víte, kde máte vercajk. Když nemusíte dlouho bádat nad tím, kam jste si dali nářadí nebo kde jste napsledy odložili materiál. Neztrácejte čas a pořiďte si do dílny skříň na nářadí. Jaké má výhody?

Je to skříň specialista. Žádný vyřazený kredenc, ale poctivý dílenský nábytek. S vnitřním členěním navrženým tak, aby se netratil jediný šroubek nebo malý vrtáček. Snadno ji umístíte pod ponk do dílny – takže vám nezavazí. A je uzamykatelná, takže se vám z ní nic neztratí.

Kde pořídit nábytek do dílny

Tématu nábytku do dílny se věnuje mnoho obchodů včetně velkých hobby marketů. Nicméně pokud chcete opravdu kvalitní, doporučujeme se obrátit na menšího úzce specializovaného prodejce. Kvalitní dílenský nábytek nabízí firma Jast-CZ specializující se právě na kovový a další nábytek do dílny.