Kartotéky, lístkovnice

Šatní skříně z plechu mají široké uplatnění

Plechové šatní skříně naleznou uplatnění všude tam, kde se převléká za velkého provozu spousta lidí: v šatnách velkých podniků, na sportovištích nebo ve školách. Jejich předností je určitá nezničitelnost stejně jako vysoká odolnost proti násilnému vniknutí a při splnění těchto kritérií stále poměrně malé rozměry. V neposlední řadě se dnes myslí i na pohodlí uživatele a estetický vzhled.

Moderní technologie ve výrobě plechové šatní skříně

Plechové šatní skříně jsou konstruovány z 0,7 mm tlustého plechu, nerozebíratelné. Sokl a výztužné prvky jsou potom z plechu tlustého jeden milimetr. Povrchová úprava takové plechové šatní skříně je prováděna fosfátováním, vytvořením vrstvy fosforečnanů na holém plechu, která chrání ocel před korozí. Barva se poté nanáší práškovou metodou.

Plechové šatní skříně = odolnost a bezpečnost

Odolnost šatní skříně před násilným otevřením je zajištěna řadou konstrukčních opatření. Dveře jsou například vybaveny vyztuženým profilem pro větší odolnost proti násilnému vylomení. Uzamykání je řešeno buďto otočnými uzávěry pro visací zámek nebo cylindrickými zámky (2000 kombinací) s možností objednání centrálního klíče. Uzavírání je ve standardu jednobodové. Za příplatek je možné plechové šatní skříně vybavit tříbodovým uzamykacím mechanismem, který značně zvyšuje odolnost proti násilnému vylomení dveří. Šatní skříňky jsou díky tradici výroby a použití, které se datují na desítky let, neustále prověřovány přímo v provozu a zlepšovány podle aktuálních poznatků.

Plechové šatní skříně mají vysokou funkčnost a estetický vzhled

Šatní skříně jsou v každém oddělení vybaveny odkládací policí, na jejíž spodní straně je umístěna tyčka se třemi posuvnými plastovými háčky. U skříní s vnitřním uspořádáním VM je navíc prostor pod policí svisle rozdělen. To umožňuje u šatní skříně při minimálních prostorových nárocích oddělit civilní a pracovní oděv. Dveře jsou otočně uloženy na vnějších závěsech umožňujících otevření dveří až o 180°. V plášti dveří jsou standardně vylisovány větrací otvory a štítek pro vložení jmenovky. Tyto výrobky naleznou uplatnění zejména v šatnách průmyslových podniků, hypermarketů, škol a sportovních zařízení. Pro potravinářské provozy je možno tyto šatní skříně vyrobit s horní částí korpusu sešikmenou o 150 mm - sklon 17°.

Zajímá vás, jak vybrat do dílny nebo na sportoviště nejvhodnější šatní skříňky? Přečtěte si tento článek (zde).